SKUM Hot Foam System

HotFoam (KuumaVahu) Süsteem on effektiivne ja kiire kui ta võitleb tulega kinnistes ruumides, vähendades samas oluliselt kõrvalisi kahjustusi, sest veesisaldus vahus on madal. Samal põhjusel on tavapärase kõrgpaisumisega (hi-ex)vahusüsteeme kasutatud ulatuslikult aastakümneid seal, kus on kaalul suured väärtused: tsiviil-ja sõjaväelennukite angaarid, suure mahuga laoruumid, tootmishooned jne.

Kui süsteem aktiveerida, siis vaht, mis generaatoritest väljub alandab kiiresti temperatuuri.  Järgnevalt täitub ruum mõne minutiga täielikult vahuga (arvestatakse 1,5 - 2m min.), mis kustutab tulekahju ja samas takistab ka värske õhu juurdepääsu. Vaht moodustub ka suitsugaasidega segatuna.

Skum HotFoam süsteemis kasutatakse kõrgpaisutusega vahugeneraatoreid HG-25(pildil) ning HG-15 ja spetsiaalset vahuainet SKUM Meteor +. See spetsiaalne vahukontsentraat ei riku ruumis olevaid seadmeid ja tema sees saab veel ka hingata. Õige vahu/vee segu doseerimiseks kasutatakse erinevaid dosaatoreid (vt. SKUM vahuvee doseerimisseadmed ).

Vahugeneraator HG-15 tehniline kirjeldus: * hg15.pdf

Vahugeneraator HG-25 tehniline kirjeldus: * hg25.pdf

Vahuaine Meteor+: * meteor+.pdf

www.skum.com